VLASTA ŽEHROVÁ
...
...
...
...
...
fr
...
cz
.
zehrova

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře a divadelní
a filmovou vědu na Filosofické fakultě University Karlovy v Praze. Již během studia na konzervatoři hostovala v Národním divadle (H. Ibsen – Nápadníci trůnu / A. Kutěrnickij – Jakobychom se ani neznali – režie M. Macháček / Laterna magika – Noční zkouška – režie E. Schorm).
Během angažmá v ND (1979 – 1989) pracovala s režisérem V. Hudečkem,
J. Pleskotem, M. Krobotem, F. Laurinem např. na inscenacích – Hrátky s čertem, Strakonický dudák, Život Galileiho, Vy jste Jan, Naši furianti
a na mnoha dalších.
Hostovala také v Divadle v Řeznické, kde se potkala s režisérem J. Markem
a O. Ševčíkem (Hello Dolly, Polská krev, Carmen). Po odchodu z ND získala angažmá v Hudebním divadle Karlín (Mamzelle Nitouche, Povečeříme v posteli, Pohádka máje).
Od roku 1993 do roku 2008 byla členkou hereckého souboru Městských divadel prařských (MDP).
Hrála např. v představení D´Artagnan, Frank Pátý, Slaměný vdovec, Jsem špatná, špatná ženská, Bolero a v dalších titulech.
V letech 2003 - 2008 hostovala v divadle Radka Brzobohatého /DRB/ ve třech inscenacích. Nyní hostuje v Divadle bez Zábradlí v inscenaci "Blbec k večeři".
V současné době hraje v divadelní společnosti HÁTA v představeních "Klíče na neděli", "Na správné adrese", "Když ty, tak já taky", "Světáci", "Tři bratři v nesnázích" a "Vztahy na úrovni".
Natáčela mnoho pohádek, inscenací i seriálů – Hadač od Saidovy zahrady, Šípková Růženka, Náměstíčko, Četnické humoresky, Swingtime ...
Natáčela v ČT ve dvou dílech "3+1 s Miroslavem Donutilem". V TV Nova hrála v jednom příběhu cyklu "Soukromé pasti" a v seriálu "Kriminálka Anděl".
Od jara 2009 hraje postavu Marty Tiché v seriálu "Ordinace v Růžové zahradě 2. V TV Prima hrála v seriálu "Obchoďák" roli Doubravky.
Často se věnuje práci v dabingu a příležitostně v rozhlasových inscenacích.
Pracuje jako pedagog na Státní konzervatoři v Praze a Mezinárodní konzervatoři v Praze.