VLASTA ŽEHROVÁ
...
...
...
...
...
fr
...
cz
.
zehrova

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře a divadelní a filmovou vědu na Filosofické fakultě University Karlovy v Praze. Již během studia na konzervatoři hostovala v Národním divadle ( Nápadníci trůnu, Jakobychom se ani neznali , Noční zkouška ).
Během angažmá v ND (1979 – 1989) pracovala s režisérem E.Schormem, M.Macháčkem,V.Hudečkem, J.Pleskotem, M.Krobotem, (např. na inscenacích – Hrátky s čertem, Strakonický dudák, Život Galileiho, Vy jste Jan, Naši furianti a na mnoha dalších)…
Hostovala také v Divadle v Řeznické, kde pracovala s režisérem O.Ševčíkem.(Inscenace :Hello Dolly,Polská krev, Carmen). Po odchodu z ND získala angažmá v Hudebním divadle Karlín (Mamzelle Nitouche, Povečeříme v posteli, Pohádka máje).
Od roku 1993 do roku 2008 byla členkou hereckého souboru Městských divadel pražských (MDP).
Hrála např. v představení: D´Artagnan, Frank Pátý, Slaměný vdovec, Jsem špatná, špatná ženská, Bolero a v dalších titulech.
V letech 2003 - 2008 hostovala v divadle Radka Brzobohatého /DRB/ ve třech inscenacích. Nyní hostuje v Divadle Bez zábradlí v inscenaci "Blbec k večeři".
V současné době hraje také v divadelní společnosti HÁTA (např. v představeních: Světáci, Ložnice, Hvězdné manýry). Zároveň hraje v divadle Hybernia v muzikálech Sněhová královna a Alenka v říši divů.
Natáčela mnoho pohádek, inscenací i seriálů – např.: Šípková Růženka, Náměstíčko, Četnické humoresky, Swingtime, v ČT ve dvou dílech "3+1 s Miroslavem Donutilem". V TV Nova hrála v jednom příběhu cyklu "Soukromé pasti" a v seriálu "Kriminálka Anděl".
Hrála postavu Marty Tiché v seriálu "Ordinace v Růžové zahradě 2". V TV Prima hrála v seriálu "Obchoďák" roli Doubravky.
Věnuje se i práci v dabingu( dabuje často A. Bening-např. film Americká krása), hraje též v rozhlasových inscenacích.
Pracuje jako pedagog na Státní konzervatoři v Praze. Pro studenty napsala a režírovala hru Swingujeme-rejdíme, která byla na repertoáru 2 roky a byla vybrána na mezinárodní hudební festival ve Francii.
Je také autorkou textu k inscenaci „Barrandovský swing“, který měl premiéru v prosinci 2017 v Žižkovském divadle.
V současné době hostuje v Městském divadle Kladno v představení Expop 67. Je autorkou textu této inscenace a v tomto projektu-„hudební revue ze 60.let“-hraje vedoucí ÚBOKu-paní Marii Matouškovou.